Aromalarımızın En Pratik Şekilde Kullanımı:


Sitemizdeki tüm aromalar 1lt içime hazır Alkole eklenecek şekilde formüle edilmiştir.


- Viski , Konyak, Rakı için:  450ml Etl Alc + 550ml su ile Toplam 1lt içime hazır alkol elde edip, 1 adet 10ML aromanızın tümünü dökünüz. 

         

- Votka, Cin,Tekila, Rom için:  400ml Etl Alc + 600ml su ile Toplam 1lt içime hazır alkol elde edip, 1 adet 10ML aromanızın tümünü dökünüz.


- 1lt Etil alkole 1,1lt - 1,2lt su ekleyip alkolünüzü hazırlarsanız,   2 adet 10ML lik aroma/kit  yeterli gelecektir.


- 1lt Etil Alkol 1,4lt su karışımı kullanacaksanız eğer, bu karışımın 2-2,2lt sini ayırıp 2 adet aroma/kit ekleyebilirsinizKendi İçkimi Nasıl Yaparım?

Sitemizde Çeşitli Kategorilerde satışa sunulan Aromalarımız ile, İçki yapım Rehberi:


Etl Alc Hazırlığı:


Piyasada Genellikle 2 Çeşit Etil Alkol Bulunur; Tahıl Etil Alkolleri ve Şeker Pancarı Etil Alkolleri.. 

*Eğer Etil Alkolünüz Tarımsal kökenli Tahıl Etil Alkolü ise biraz sert kokusu ve tadı olacaktır. Süzme işlemini uygulamanız ve Ekleyeceğiniz Suyu kaynatıp eklemenizi, sonra soğuyana kadar ağzını açık bırakmanızı tavsiye ederiz.

*Eğer Alkolünüz Şeker Pancarından üretilmiş Etil Alkol ise, tadı daha yumuşak olacaktır. Süzme işlemini uygulamak tercihe kalmıştır, eğer süzülürse dahada yumuşak bir içime sahip olacaktır.


Gerekli Malzemeler;  Aktif Karbon , Filtre Kağıdı,  Huni,  Şişe

Aktif Karbonumuzu içerisindeki tozlardan arındırmak ve ilk baştaki koyu rengini akıtmak için musluk altında birkaç dakika yıkıyoruz.  Bu işlemi Hunide hazırlamış olduğumuz kömürümüz ile, süzme işlemine başlamadan öncede yapabiliriz.

- Hunimizin içerisine Kağıt Fitremizi yerleştiriyoruz, ve iyice ıslatarak hunimizin içerisine tam oturmasını sağlıyoruz. 

- Karbonumuzu kağıt filtremizin üzerine çıkmayacak şekilde döküyoruz. 

- Alc'ü süzmek için kullanacağımız Şişemize hazırlamış olduğumuz Hunimizi yerleştirip, Alc'ü yavaş yavaş  dökerek süzüyoruz.


Püf Noktası: İdeal içim için 2 veya 3 kez süzmenizi öneriyoruz.. 


Püf Noktası: Daha yumuşak ve akıcı bir içim için hazırlamış olduğumuz ürüne,  1 - 2 ML (40 - 80 damla) Bitkisel Gliserin ilave edebiliriz..İçkimi Nasıl Hazırlarım;

- Hazırlamış olduğunuz 1LT Bitmiş ürüne , istediğiniz aromanızı (10ML) ekleyip sallayarak aromanın eşit miktarda dağılmasını sağlıyoruz. 

Sonrasında demlenmeye bırakıyoruz.  Ve Keyifle tüketiyoruz.  İşte bu kadar Kolay...